Dentinas

Dantų klinika ir laboratorija 

DENTINAS odontologijos klinika ir dantų laboratorija teikia aukščiausios kokybės burnos priežiūros bei gydymo paslaugas: nuo pirminės konsultacijos iki sudėtingiausių implantavimo operacijų. Pamirškite varginančias keliones po skirtingas klinikas, nes visas burnos priežiūros ir gydymo paslaugas suteiksime Dentinas klinikoje.Skaitmeninė implantacija – tai pažangus implantacijos metodas, paremtas išankstiniu kompiuteriniu planavimu. Šias technologijas praktikoje pritaikantys gydytojai, prarastą dantį, kelis ar net visus - pilnai atkurti (įsriegti implantą bei pritvirtinti laikiną vainikėlį) gali vos per 1 vizitą. Tai reiškia, kad pacientui neteks būti be danties 2 – 3 mėnesius, kol prigis implantas ir bus galima pradėti protezavimo procesą. Visą šį laikotarpį laikinas vainikėlis atrodys ir tarnaus kaip nuosavas dantis.


 • Danties implantacija - tai bene pažangiausias ir ilgaamžiškiausias prarasto danties atstatymo metodas, kuris odontologijoje plačiai taikomas jau daugiau nei 50 metų. Danties implantas – tai danties šaknies pakaitalas, ant kurio tvirtinamas protezas (kitaip vadinamas vainikėliu). Danties implantas dažniausiai gaminamas iš titano, metalo, kurį žmogaus organizmas lengvai įsisavina ir kuris nesukelia alerginių reakcijų. • Kaulo priauginimo operacija atliekama tuo atveju, kai prarastą dantį planuojama pakeisti implantu, tačiau paciento žandikaulio kaulo nepakanka jam įsriegti. Tokiais atvejais, prieš atliekant danties implantavimo procedūrą, gydytojas privalo parinkti vieną iš trijų, pacientui tinkamiausių kaulo priauginimo operacijų. • Dažnas pacientas dantų šalinimo procedūrą įsivaizduoja kaip pakankamai skausmingą, bet nesudėtingą procesą. Tačiau viskas yra atvirkščiai. Dažniausiai šios procedūros metu pacientai nejunta jokio diskomforto, o kompetentingam gydytojui tai atsakinga bei nemažai pastangų pareikalaujanti užduotis. Gydytojas turi stengtis ne tik be skausmo pašalinti dantį, bet ir atlikti procedūrą taip, kad, esant poreikiui, būtų galimybė iškart saugiai bei patikimai į pašalinto danties vietą įsriegti implantą.
 • Protezavimas – tai danties kietųjų audinių anatominės formos ir spalvos atkūrimas, kai dantis dėl įgimtos ar įgytos patologijos suyra ir jo neįmanoma atkurti plombinėmis medžiagomis. Protezavimas visuomet atliekamas ir po danties implanto įsriegimo procedūros, siekiant atkurti danties estetinį vaizdą bei funkcijas.
 • Dantų laminatės yra ne tik vienas iš populiariausių, bet ir saugiausių bei patikimiausių estetinio restauravimo metodų šiandieninėje odontologijoje. Dantų laminatės naudojamos restauruoti nudilusius, nuskilusius ar patamsėjusius dantis, siekiant pakeisti jų formą ar spalvą. Esant nedidelėms dantų anomalijoms, šis dantų protezavimo būdas, taip pat gali būti taikomas norint pagražinti kreivus dantis. Tai itin plona, ant danties paviršiaus tvirtinama plokštelė, atkartojanti natūralią danties formą ir skaidrumą, todėl sukuriama ypatingai estetiška šypsena.


 • Terapinis gydymas (dantų plombavimas) taikomas tuomet, kai siekiama atstatyti pažeisto danties funkcijas bei estetinį vaizdą. Dažniausiai plombuoti tenka ėduonies pažeistus dantis. Tačiau tam tikrais atvejais plombavimas atliekamas ir siekiant suteikti patrauklesnį estetinį vaizdą neproporcingiems, nudilusiems, nuskilusiems ar pakeitusiems spalvą dantims (estetinis plombavimas). Laiku pritaikius terapinį gydymą ne tik išsaugomas nuosavas dantis, bet ir atkuriamos jo funkcijos bei nepriekaištingas estetinis vaizdas.
 • Taikant estetinį dantų plombavimą neretai vos per 1 vizitą galima atkurti 4 – 6 ėduonies pažeistus, nuskilusius ar nudilusius dantis, pakoreguoti jų formą, spalvą ar panaikinti matomus tarpus tarp dantų. Būtina paminėti, kad atlikus estetinį plombavimą rekomenduojama 2 kartus per metus atlikti burnos higiena, kurios metu atnaujinamas danties paviršiaus blizgesys, pašalinamos susikaupusios apnašos.
 • Periodontologija - dantį supančių audinių ligų gydymas, kurio metu gali būti atliekama įprasta bei nesudėtinga burnos higienos procedūra, o tam tikrais atvejais taikomas net ir chirurginis gydymas. Laiku ir tinkamai nepradėjus periodonto ligų gydymo, pacientas gali netekti dantų.
 • Minkštųjų audinių plastikos procedūra atliekama tuomet, kai būtina priauginti dantenas tose vietose, kuriose jų trūksta. Dažniausiai dantenų trūkumas pastebimas po dantų implantavimo procedūros arba burnos ertmėje vykstant recesijai*. Dantenų priauginimo procedūra atliekama norint pagerinti estetinį vaizdą, siekiant apsaugoti dantis bei dantenas nuo galimų pažeidimų arba stengiantis sumažinti nemalonius pojūčius, tokius kaip dantų skausmas, jautrumas.
 • Pagrindinis dantų kanalų gydymo tikslas yra sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanaluose ir apsaugoti aplinkinius audinius nuo infekcijos. Netaikant endodontinio gydymo, danties šaknies kanale esantis nervas nuolat dirginamas susidariusio uždegimo. To pasekoje dantis tampa jautrus, būna skausmingas, gali pakeisti savo natūralią spalvą. Priklausomai nuo danties būklės, šaknies kanalo gydymas gali būti atliekamas vieno ar kelių vizitų metu.
 • Sedacija - tai medikamentų sukeltas sąmonės slopinimas, kuris padeda pacientui procedūros metu atsipalaiduoti. Atsižvelgiant į paciento poreikius bei procedūros sudėtingumą, praktikoje gali būti taikomas vienas iš keturių sąmonės slopinimo būdų: inhaliacinė sedacija (minimalus), peroralinė sedacija (vidutinis), intraveninė sedacija (gilus) arba bendrinė nejautra (pilnas). Visais atvejais sedacija gali būti atliekama tik kompetentingo specialisto, tam tikrus, specifinius reikalavimus atitinkančioje klinikoje. • Dantų fluoravimas – viena iš pagrindinių profilaktinių priemonių, padedančių sumažinti ėduonies susidarymo riziką. Ši neskausminga ir itin trumpa procedūra atliekama tiek vaikams, tiek suaugusiems. Vaikams dantų fluoravimas rekomenduojamas siekiant kuo ilgiau išsaugoti sveikus naujai išdygusius, nuolatinius dantukus, suaugusiems – esant padidėjusiam dantų jautrumui, dėl apsinuoginusių dantų kaklelių ar šaknų. Dantų fluoravimas atliekamas odontologo kabinete, naudojant fluoro gelį, putas arba laką.
 • Tam, kad taptum vaikų odontologu, nepakanka tik turėti odontologo kvalifikaciją. Vaikų odontologu tampama tuomet, kai įgijęs teisę gydyti dantukus, įgyji ir mažųjų pacientų pasitikėjimą. Pirmoji mažylio pažintis su odontologu turėtų įvykti sulaukus 2 metukų. Įprastai tokio amžiaus vaikai jau turi pirmuosius 20 pieninių dantukų, kurių priežiūra, padedami tėveliams, pradeda rūpintis patys. Nors vaikų dantukų gydymas ir priežiūra mažai skiriasi nuo suaugusiųjų, svarbiausia tėvelių užduotis - tinkamo specialisto paieška.
 • Kad gydytojas ir pacientas galėtų ilgus metus džiaugtis odontologinio gydymo metu pasiektais rezultatais, visų pirma būtina tinkamai susipažinti. Todėl prieš kiekvieną sudėtingesnį gydymą, mes rekomenduojame atvykti į konsultaciją, kurios metu ne tik suteiksime išsamią informaciją apie planuojamą gydymą, bet ir sudarysime detalų gydymo planą. • Silantas – tai plastiškas skystis, galintis įsiskverbti į gilias danties vageles ir pripildyti tas sritis, kurių neįmanoma išvalyti dantų šepetėliu. Sukietėjęs silantas sudaro mechaninę užtvarą tarp danties ir žalingų poveikių burnos bakterijų, jų gaminamų rugščių. Net jei giliai vagelėse liko šiek tiek bakterijų, jos nebegauna maisto medžiagų, todėl negali daugintis ir gaminti rūgščių. Be to, silantuose esantis fluoras dalyvauja emalio mineralizaijoje. Verta žinoti, kad silantais dengiami tik nesugedę nuolatiniai dantys.
 • Ortodontinis gydymas - tai netinkamos dantų padėties (susigrūdę, kreivi ar pernelyg atitolę vienas nuo kito dantys) bei netaisyklingo sąkandžio koregavimas. Nors ortodontinis gydymas dažniausiai atliekamas paaugliams, jis gali būti taikomas įvairaus amžiaus pacientams. Svarbiausia, atsižvelgus į paciento burnos ertmės būklę, amžių, poreikius ir galimybes tinkamai parinkti gydymo būdą bei priemones.
 • AIRNIVOL yra pažangi ortodontinė technika, skirta dantims sulygiuoti ir harmoningai šypsenai sukurti.
 • Profesionali burnos higienos procedūra atliekama odontologijos kabinete. Šios procedūros metu specialistas pašalina ne tik minkštas bei kietas apnašas, dantų akmenis, bet ir grąžina natūralų spindesį Jūsų dantims. Ši procedūra padeda panaikinti uždegimą, blogą burnos kvapą, dantenų kraujavimą bei dantų jautrumą. Profesionali burnos higienos procedūra - prevencinė priemonė nuo dantų karieso, burnos gleivinės ir periodonto ligų - gingivito* ir periodontito**.
 • Dantų balinimas – tai danties spalvos šviesinimas naudojant chemines medžiagas. Dantų balinimo procedūra gali būti atliekama klinikoje lazeriu, ledine helio lempa arba namuose, balinant kapomis.
 • Rentgeno spindulių pagalba galima pamatyti dantų, kaulo bei aplink esančių sričių (sinusų, apatinio žandikaulio sąnarių, kvėpavimo takų) vaizdą. Nuo paciento burnos ertmės būklės ir planuojamo gydymo priklauso kokia rentgeno nuotrauka turėtų būti daroma.Pacientų dėmesiui!

Informacija dėl COVID-19!

INFORMACIJA PACIENTAMS KAIP ELGTIS KLINIKOJE

 1. Norime informuoti, kad registracija galima tik telefonais +37045444333
 2. 1. Registracijos metu jūs būsite apklausti ir perspėti dėl COVID-19 simptomų.
 3. 2. Atvykus vizitui į kliniką, rekomenduojame laukti automobilyje arba lauke.
 4. 3. Odontologijos klinikos „Dentinas“ darbuotojai pakvies Jus telefono skambučiu užeiti į kliniką.
 5. 4. Jums bus matuojama kūno temperatūra bekontakčiu termometru, duomenys bus fiksuojami asmens ambulatorinėje kortelėje bei epidemiologinėje deklaracijoje („pacientų anketose“).
 6. 5. Į patalpas galima įeiti tik su burną ir nosį dengiančia veido kauke, kurią nusiimti galima tik leidus gydytojui odontologui.
 7. 6. Įėjus į kliniką, dezinfekuoti rankas, apsiauti antbačius ir vėl dezinfekuoti rankas.
 8. 7. Bus pildoma epidemiologinė deklaracija (anketa), bus pateikti klausimai tie patys, kurie buvo pateikti telefoninio pokalbio metu. Už Jus pildys personalas, pasirašydami, stenkitės neliesti dokumento. Dezinfekuokite rankas prieš pasirašant ir po.
 9. 8. Į kabinetą iškviesime, duris atidarys ir uždarys klinikos personalas (venkite rankenų ir pan. lietimo). Kabinete dezinfekuoti rankas įėjus ir išeinant.
 10. 9. Privalomas burnos ir gerklės skalavimas prieš odontologines procedūras (personalas paduos).


Saugokime vieni kitus!